Zadośćuczynienie za szkody

tem3Potoczna opinia o firmach ubezpieczeniowych jest taka, iż bardzo dbają o klienta, aby ten ubezpieczył się u nich, regularnie płacił składki i w żadnym wypadku nie żądał naprawienia szkody, gdy zdarzy się nieszczęście. I jest w tej opinii dość dużo prawdy. Albowiem wiele firm asekuracyjnych zatrudnia wyspecjalizowanych prawników piętrzących trudności, gdy przychodzi do procedury odszkodowawczej.

Przeciętny śmiertelnik staje bezradny, wobec groźnie brzmiących pism, naszpikowanych prawniczą nowomową,gdzie można zrozumieć jedno – odmawiają wypłaty. Można wprawdzie samemu próbować odwoływać się od ich decyzji, ale kosztuje to wiele nerwów, znajomości podstaw prawnych oraz odpowiedniej argumentacji. Dużo skuteczniej i prościej zlecić to wyspecjalizowanej w odzyskiwaniu odszkodowań kancelarii prawnej.

Znalezienie takowej w dobie internetu zajmie kilka minut. Jeżeli jest się np. mieszkańcem Małopolski wystarczy „wklepać” słowa: odszkodowania Kraków”, aby uzyskać całą listę firm prawniczych z tego miasta. Poza odszkodowaniami z tytułu nieszczęśliwych wypadków, są także takie, jak dochodzenie zadośćuczynienia z tytułu niewywiązywania się z umów, posiadania na swoim terenie linii energetycznych, itp.

Także, a może nawet bardziej, w tych przypadkach przydatna jest osoba znająca niuanse prawne, dotyczące kodeksu cywilnego oraz orzeczeń NSA.

Tags: ,